Oddział Chirurgii Ogólnej z Salą Intensywnego Nadzoru Pooperacyjnego

Odwiedziny:

• W dni powszednie w godzinach od 1300-– 2000
  • W soboty, niedziele i dni świąteczne w godzinach od 1300– 2000
  • Obowiązuje zakaz odwiedzin przez dzieci poniżej 7-go roku życia.
  • Jednego pacjenta jednocześnie mogą odwiedzać tylko dwie osoby.
  • W indywidualnych przypadkach koordynator oddziału lub lekarz dyżurny może zezwolić na odwiedziny w innym czasie.

Informacje o oddziale
Oddział Chirurgii Ogólnej oferuje duży zakres usług medycznych. Obejmuje on operacje o charakterze planowym, operacje w trybie pilnym oraz szeroką diagnostykę przewodu pokarmowego.

Zabiegi operacyjne o charakterze planowym:

• wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową i klasyczną,
  • operacje plastyczne przepuklin brzusznych, pępkowych, udowych i pachwinowych z użyciem siatek syntetycznych,
  • operacje chirurgiczne tarczycy,
  • endoskopowe operacje założenia przetoki odżywczej (PEG),
  • endoskopowe usuwanie polipów i innych zmian przewodu pokarmowego,
  • operacje szczeliny odbytu, zatoki włosowej, przetoki okołoodbytniczej,
  • leczenie chirurgiczne i zachowawcze stopy cukrzycowej i niewydolności krążenia obwodowego zarówno w miażdżycy naczyń tętniczych jak i cukrzycy,
  • operacje żylaków odbytu,
  • operacje żylaków kończyn dolnych.

Okres oczekiwania na zabieg operacyjny jest krótki; w większości przypadków nie przekracza czterech tygodni. Terminy zabiegów staramy się dostosowywać do indywidualnych preferencji czasowych Naszych Pacjentów.

W Oddziale wykonywane są również operacje w chorobach o charakterze nagłym, wymagające niezwłocznych interwencji, w tym:

• operacje perforacji w przebiegu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy,
  • operacji w krwawieniach z przewodu pokarmowego z różnych przyczyn,
  • operacji w niedrożnościach przewodu pokarmowego,
  • operacji ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego,
  • operacji w uwięźnięciu przepuklin itp.

Wszystkie zabiegi operacyjne odbywają się w pomieszczeniach nowo wybudowanego, klimatyzowanego Bloku Operacyjnego z użyciem sprzętu specjalistycznego spełniającego wszystkie najwyższe normy, zmniejszając znacznie ryzyko powikłań pooperacyjnych wczesnych jak i późnych.

Chorzy przyjęci do Oddziału Chirurgicznego objęci są pełną profilaktyką przeciwzakrzepową i przeciwzatorową.

Z dużą uwagą wobec Pacjentów Oddziału Chirurgicznego podchodzimy również do zapobiegania i ograniczenia dolegliwości związanych z bólem pooperacyjnym i bólem w trakcie leczenia innych chorób.

Z uwagi na rozległość niektórych metod operacyjnych, w przypadku Pacjentów w stanach ciężkich, Pacjentów obciążonych zagrożeniami w zakresie chorób towarzyszących Pacjent w trybie planowym zostaje przekazany do Oddziału Intensywnej Terapii, co umożliwia stałą kontrolę funkcji życiowych oraz monitorowania pooperacyjnego przez zespół anestezjologiczno-chirurgiczny.

Przyjmujemy Pacjentów do leczenia z całej Polski.

W Oddziale Chirurgicznym prowadzimy diagnostykę chorób w oparciu o aparaturę endoskopową, tomografię komputerową.

Wszystkie badania kolonoskopowe wykonujemy w znieczuleniu, w szczególnych przypadkach znieczulamy również pacjentów do gastrofiberoskopii.

Udzielanie informacji:
Informacji o stanie zdrowia pacjenta udziela Koordynator oddziału lub lekarz prowadzący, bezpośrednio pacjentowi lub osobie upoważnionej przez pacjenta.

Wypisy:
Odbiór kart wypisowych odbywa się w sekretariacie oddziału w godzinach od 1100– 1300