Komunikat dla rodzących w Szpitalu Powiatowym NZOZ w Więcborku

Decyzją Prezesa NOVUM-MED Sp. Z o. o. w Więcborku od dnia 19 stycznia 2021 r. w Oddziale Ginekologiczno- Położniczym  przywraca się możliwość prowadzenia porodów rodzinnych zgodnie z zachowaniem poniższych zasad.

ZASADY  DOTYCZĄCE  UCZESTNICTWA
W  PORODZIE  RODZINNYM

• Rodzącej może towarzyszyć tylko jedna osoba, która zobowiązana jest dostosować
    się do ustalonych przez Szpital zasad reżimu sanitarnego, mającego na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa epidemiologicznego innym pacjentkom, rodzącej i personelowi medycznemu.
  • Osoba towarzysząca w porodzie, wypełnia ankietę epidemiologiczną, ma wykonany pomiar temperatury oraz przeprowadzony szybki test antygenowy w kierunki
    Covid-19. Wynik ujemny testu antygenowego i brak objawów mogących sugerować zakażenie koronawirusem SARS-CoV2 oraz infekcję górnych dróg oddechowych umożliwia obecność osoby towarzyszącej w Szpitalu.
  • Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje Koordynator Oddziału lub lekarz dyżurny Oddziału.
  • Osoba towarzysząca przed wejściem/wyjściem do Szpitala/Oddziału dezynfekuje ręce.
  • Osoba towarzysząca, podczas pobytu w Oddziale przebywa w maseczce ochronnej
    i fartuchu jednorazowym- fartuch zapewnia Szpital.
  • Rodząca w towarzystwie osoby bliskiej kierowana jest na pojedynczą Salę Porodową z przydzielonym węzłem sanitarnym.
  • Pobyt osoby towarzyszącej w Sali Porodowej następuje od momentu aktywnej fazy porodu i kończy się 2 godziny po porodzie.
  • W trakcie porodu osoba towarzysząca nie może opuszczać Sali Porodowej.
  • Osoba towarzysząca, która w opinii personelu Oddziału Ginekologiczno- Położniczego naruszy zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego zostanie poproszona o  opuszczenie Oddziału.
  • Osoba towarzysząca opuszcza Salę Porodową i Szpital wyznaczoną drogą,
    bez możliwości przemieszczania się w Oddziale lub innych częściach Szpitala.

Prosimy o bezwzględne stosowanie się do zaleceń.

Zasady dotyczące uczestnictwa w porodzie rodzinnym