Koordynator Oddziału

Koordynator Oddziału
Andrzej Jedynak specjalista położnictwa i ginekologii

Położna Koordynująca

Położna Koordynująca
Dorota Żugaj-Nowak położna specjalistka

Zespół Lekarzy

  • Dr n. med. Harmoza Alicja specjalista położnictwa i ginekologii

Zespół Pielęgniarek

  • Jedlińska Grażyna
  • Buława Ewa specjalistka pielęgniarstwa położniczego

O oddziale:

W szpitalu uruchomiono Oddział Ginekologii Jednego Dnia, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób narządów płciowych wymagających krótkiej hospitalizacji.

Oddział oferuje świadczenia w zakresie:

  • diagnostyczne wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy i jamy macicy,
  • pobieranie wycinków z szyjki macicy, pochwy i sromu,
  • usunięcie polipów narządu rodnego,
  • elektrokonizacja szyjki macicy,
  • inne zabiegi ginekologiczne.

Przed każdym zabiegiem lekarz ginekolog, podczas wizyty w poradni Ginekologicznej, przeprowadza kwalifikację, po której pacjentka otrzymuje e-skierowanie.

Lokalizacja

Oddział zlokalizowany jest na II piętrze w budynku głównym A – Szpitala w Więcborku przy ul. Mickiewicza 26 (dawna lokalizacja oddziału Ginekologiczno-Położniczego – odcinek położniczy).

Rejestracja

Pacjentki przyjmowane są do oddziału na podstawie skierowania do szpitala, po uprzedniej konsultacji w Poradni Anestezjologicznej wraz z kompletem wymaganych badań laboratoryjnych.

Przygotowanie do pobytu w oddziale

  • należy zgłosić się do Izby Przyjęć w terminie określonym na skierowaniu (godz. 7:00),
  • leki zażywane codziennie (oprócz diabetologicznych) przyjąć rano, popijając niewielką ilością płynu,
  • wszystkie zażywane leki należy zabrać ze sobą do szpitala,
  • należy być na czczo (nie jeść i nie pić od godzin nocnych),
  • w przypadku leków przeciwzakrzepowych – poinformować lekarza kierującego, rozważyć odstawienie 7 dni przed zabiegiem,
  • na czas pobytu zabrać ze sobą:
    • a) ręcznik,
    • b) środki higieny osobistej,
    • c) koszulę/piżamę,
    • d) kapcie lub klapki,
    • e) wodę niegazowaną do picia,
    • f) lekką przekąskę do spożycia po zabiegu (za zgodą lekarza).

W dniu zabiegu – po opuszczeniu Szpitala nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych.

Zaleca się, aby po zabiegu pacjentkę odebrała osoba towarzysząca.

Czas oczekiwania na wynik badania histopatologicznego: 3–4 tygodnie.
Odbiór wyników odbywa się w sekretariacie oddziału na II piętrze w budynku głównym Szpitala, w każdą środę w godzinach 12:00–14:00.

Kontakt

  • Dyżurka położnych: 52 389 62 18
  • Sekretariat: 52 389 62 13